Já, moudrý z celého národa

17. prosince 2014 v 10:38 | ,#' |  Úvahy a názory
Ano, dneska je to na většině koutů světa. Ve většině úst. Oblíbená fráze.
"Kam ten svět spěje..."
Co mě však spíš dokáže vytočit a rozesmutnit je věta "Češi jsou fakt vymaštění." Z úst samotného Čecha.
Řekne to jako holý fakt. Někdy k tomu dodá i větu "Stydím se za ně."
Protože tito lidé jsou mimořádně nadaní v posuzování situací a zřejmě nám tu roste nová generace moudrých jedinců, kteří zřejmě dovedou náš svět do Ráje, udělají z tohoto místa lepší svět a nejsou ničím zaslepeni, ani láskou ke svému národu, který z něj přece jen vytvořil tak drahocenný unikát.
Toto jsou spisy vlastence. Člověka milujícího svou zemi, člověka červenajícího se pýchou, když slyší chválu na český jazyk, jak je krásný a osobitý, když čte na Youtube komentáře pod českou verzí písničky nějaké pohádky, jak je to jedna z nejlepších verzí a že znovu - opakuji se - je čeština tak nádherná.
Přesto ji někdo využívá k jejímu vlastnímu ponížení, kritice, ke kritice jejího státu, jemuž je specifická.Češi toho mnoho dokázali.
Vynalezli jsme řadu věcí (bleskosvod, kinesiskop, lodní šroub, oblouková lampa, světelná fontána, rozlišení krevních skupin, polarografie, měkké kontaktní čočky, silonky, semtex, kostka cukru, zadovka, Kaplanova turbína, ruchadlo, záchytka, remoska, buzola, plazmová tužka, antivirotika, léky na AIDS...!), na to, jak jsme malý státeček.
Negrelliho viadukt byl do r. 1910 nejdelším mostem v Evropě, jsme jedna z TOP10 zemí s nejrychlejším internetem, Karlova univerzita je nejstarší univerzitou ve východní Evropě, rozhlas v Česku byl první v kontinentální Evropě, Pražský hrad je nejstarším starobylým hradem na světě.
Nejsme Amerika, Japonsko, Francie nebo jiný stát. Ale tyhle státy mají taky své mínusy. Amerika je neslušná, hlučná, nezdravá a s vysokou kriminalitou. Japonsko je sice velice slušný stát, ale ješitný a k ženám se tam ještě pořád chovají, jako by byly něco míň než muži. O Francii tolik nevím, ale jsem si jistá, že každý stát má něco. Ale to je prostě normální.
Česke země byla za Rakouska-Uherska nejproduktivnějším a nejvyspělějším státem. I bez něho se České země držely nad průměrem. Poté přišla 2.světová, okupování a Mnichovská zrada a komunismus, kteří nás shodily úplně svými nesmyslnými pětiletkami, předělávkou průmyslu, který se k nám vůbec nehodil a díky kterému jsme se museli přestat věnovat tomu, co nám šlo nejlíp, k čemu jsme měli předpoklady a v čem jsme mohly být dneska i světovou špičkou. Ještě dnes se z toho pomalu dostáváme, ale těžko říci, zda díky EU se z toho dostáváme k lepšímu, nebo se k tomu dostáváme díky EU pomaleji, než normálně, když nás v ledasčem omezuje. Tím si myslím, že bych českou neschopnost zavrhla. Bohužel nám jen nepřálo, to z nás však nedělá nějaké budižkničemu, vážení!

¨

"Ceska Republika je zbytecna zeme, vubec nechapu duvod jeji existence. Nicmene z toho paskvilu bohuzel pochazim, coz me opravnuje k tomu, abych mel pravo stydet se za to, ze nam kokot volenej vetsinou (vetsina jsou kokoti), dela ve svete ostudu, ale chapu ze pro dementy, co vystrcej rypak z ty zumpy jednou do roka kdyz jedou delat 14 dni ostudu do Chorvatska, neni dobre jmeno zeme ve svete dulezite. Mimochodem v zahranici nevedi, ze uz nejsme Ceskoslovensko protoze to nepotrebuji vedet, protoze misto jednoho skorozbytecnyho statu jsme ted proste jen dva uplne zbytecny a nepotrebny staty." Jakýsi Venca Škarda

NAGANO 1998, ZLATO POSLEDNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER 20.STOL. V HOKEJI ZÍSKALA ČESKÁ REPUBLIKA!
PS: NEHLEDĚ NA TO, KOLIKRÁT JSME DOSTALY STŘÍBRO A BRONZ...
Zem za to přece nemůže. To, že jsme si zvolili politiku, jakou dnes máme, to je věc druhá. Ale žádám tak své spoluobčany, nevrhejte svou zemi, kde jste se narodili, kde máte rodinu a přátele, do odpadků. Když tak činíte, je to jako byste to dělali právě Vám nejbližším.
Nebo snad ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 13. března 2015 v 21:37 | Reagovat

Je to docela smutné, problém je, že se občas přistihnu, že taky tak nějak uvažuji. Vlastenectví je pomalu nadávka či aspoň něco nelichotivého. Problém je, že já jsem se narodila ke konci devadesátých let, kdy toto chování bylo dalších deset- dvanáct roků velice módní- necítit se česky, nadávat na Čechy a posmívat se vlastencům a všem, kteří se něco (a třeba i bezvýznamného) snažili pro tento stát něco dělat. Samotný stát ponižoval sám sebe. Dělal si ze sebe legraci. V televizi pomalu nic českého neběželo, točila se jenom Ordinace a Ulice. Teprve za posledních čtyři až pět let se roztrhl pytel s českými seriály, které nejsou jen telenovelami. Taky se o Česku nemluví až tak hrozně, spíš to ustává a stát se cítí taky víc "česky", problém je v tom, že na začátku století ta masárna protičeství byla tak velká, že potrvá pěkně dlouho, než se za zemi kde žijeme přestaneme stydět. Navíc naši politici ze všech stran tomu taky moc nepřidávají. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama